posklejaniMy.blog
patchworkowa rodzina,  posklejana rodzina

„Posklejana miłość”

Rodzina – jako instytucja społeczna jest w kręgu ciągłego zainteresowania wielu naukowców i specjalistów: socjologów, psychologów, pracowników socjalnych, pedagogów i z wielu innych dziedzin nauki i praktyki. Wszystkie nauki w nieustannych badaniach nad rodziną wypracowały liczne, mniej lub bardziej szczegółowe, definicje określające rodzinę i jej charakter.

Patchworkowa rodzina to współczesne określenie rodziny „posklejanej z kawałków” czyli są w nich członkowie innych rodzin.  Z punktu psychologicznego jesteśmy zrekonstruowani. https://pl.wikipedia.org/wiki/Rodzina_(socjologia)

Patchworkowi „MY”

Związek patchworkowy nie jest łatwy dla żadnego jego członka, gdyż okres adaptacji dla niektórych z nich, bywa trudny, dłuższy i czasami nie obejdzie się bez pomocy kogoś z doświadczeniem. Nie bójmy się szukać pomocy u specjalistów bo im szybciej zaczniemy  tym mniejsze ryzyko na uniknięcie jakiś przykrych sytuacji. U nas okres adaptacji dla mojej młodszej córki czyt. „Panny Śmieszek” nie był długi ani bolesny. Szybko się zaaklimatyzowała w nowym otoczeniu nowe łóżko i zabawki nie sprawiły, że się przestraszyła wręcz przeciwnie zaakceptowała wszystko. Teraz dzień bez przytulaska z Panem S. nie ma miejsca, nie umie się na nią długo gniewać. Starsza natomiast ma trudny okres dorastania. Jej humorki i kaprysy doprowadzają mnie jak i Pana Skomplikowanego do frustracji, często też przez jej zachowanie się kłócimy, ale pracujemy nad tym i uważam, że nasza konsekwencja w działaniu przyniesie rezultaty.

Bycie w takim związku jest skomplikowane i trudniejsze, ale nie lubimy łatwych wyzwań więc nic nam nie straszne…Będą wzloty jak i upadki to nieuniknione, ważne aby się nie poddawać, walczyć i wspierać do końca.

NASZA RODZINA – jest normalna, miła, stabilna,szczęśliwa, rozwijająca się i kształtująca swoje nowe zwyczaje. Dla wielu osób którzy patrzą na nas z zewnątrz możemy wydawać się nienormalną i nie pełną rodziną, rodziną z problemami, ale to nie jest prawda, jesteśmy współczesną wspólnotą osób które mogą na siebie liczyć w każdej chwili, wspierać się, rozmawiać o wszystkim i o niczym – darzymy się szacunkiem a najważniejszym czynnikiem jest nasza „posklejana miłość”. Miłość która bywa trudna, skomplikowana, wymaga wiele cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do zamierzonych celów.  Z wyboru zostałam samotną matką, nie ukrywam nie była to łatwa decyzja w moim życiu. Bałam się reakcji dzieci, rodziny, otoczenia, ale dzięki wsparciu Pana S. odważyłam się w końcu na ten krok.

Nie żałuje!

Nie żałuje tego gdzie teraz jestem. Czego dokonałam i nad czym nadal pracuje. Bo jak wiadomo życie rodzinne to nie tylko kolorowe chwile, bywa też, że doświadczamy porażek, które nas uczą i sprawiają, ze chcemy pracować nad sobą więcej, więcej i więcej. A pomocna dłoń osoby która Cię wspiera, szanuje i kocha sprawia, że nawet trudne decyzje do podjęcia i problemy dnia codziennego stają się łatwiejsze do przejścia.

Jestem mamą, która dokonała wyboru-wyboru który dla innych kobiet jest opcją nie do pomyślenia. Jestem mamą, która postanowiła zatroszczyć się o własne szczęście. Szczęśliwa mama to i szczęśliwe dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *